Zamansız

Hayatta her şey zamanı geldiği için olur. Güneş zamanı geldiği için doğar, zamanı geldiği içinde batar. mevsimler zamanı geldiği için gelir, çiçekler zamanı geldiği için açar. Her şey zamanı geldiği için olur. Bir elma zamanı geldiği için pat diye düşer. Newton kafasına o elma tam zamanın da düştüğü için bulmuştur yer çekimi kuvvetini…Zamanı gelmeden hiç bir şey olmaz hayatta.

Bazen zamansız şeyler de olur aslında. Bakarsın bir elmanın düşmesi gibi pat diye bir insan çıkar karşına. Ne yapacağını şaşırırsın. Elin ayağın dolaşır. Ciltlerce kitap yazsan, saatlerce konuşsan gene de anlayamayacağı şeyi bir bakış bir gülüş ile anlatmaya çalışırsın. Zamansız gelmiştir çünkü… Çaresizce bakarsın gözlerinin tam ortasına. İstersin ki anlasın, istersin ki o bir bakış beynine balyoz gibi insin…İstersin ki o gülüş bir panzer gibi geçsin üzerinden, iner inmesine, geçer geçmesine ama işte zamanı gelmediği için..

Sonra zamanında kalkması gereken trenler gibi kalkar gider hayatından o zamansız insan. Sana da geriye el sallamak kalır arkasından…

Bir Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
İsminizi lütfen buraya yazınız